BEZPEČNÉ PROSTUPY

Kompaktní těsnění neboli těsnící průchodky zdí slouží k bezpečnému a trvalému utěsnění přívodu inženýrských sítí do objektu. Firma GE-TRA s.r.o. nabízí řešení splňující požadavky na plynotěsnost dle Vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj o požadavcích na výstavbu č. 137/98Sb. v § 11, odst. 4, kde se uvádí: Všechny prostupy vedení technického vybavení do staveb nebo jeho částí umístěné pod úrovní terénu musí být plynotěsné.

V našem sortimentu jsou plynotěsné a vodotěsné průchodky s tlakovou odolností až 8 barů, vhodné pro utěsnění přívodu jakékoli inženýrské sítě (plyn, voda, telefon, datové kabely, elektřina,…). Naše firma zajišťuje také poradenskou činnost a veškerý servis v oblasti montáží a projektů.

Kompaktní těsnění

prostup_do_objektu.jpgKompaktní těsnění pro bezpečné prostupy zdí do objektu se skládá z gumové části, nerezových destiček a šroubů. Gumová část je stlačena prostřednictvím kovových destiček a tím vyplní a utěsní mezikruží. S naším těsněním dosáhnete vodotěsného i plynotěsného uzavření mezikruží mezi potrubím a chráničkou. Do vnějšího průměru 200mm dosahují kompaktní těsnění GE-TRA tlakové odolnosti až 8 barů. Tlakové destičky jsou vyrobeny z nerezové oceli (1.4301 nebo 1.4571). 

Kompaktní těsnění slouží jako optimální řešení bezpečného průchodu zdí objektu. Kompaktní těsnění je použitelné jak pro potrubí, jež je použito pro primární okruh tepelného čerpadla, tak i plynové, vodovodní a odpadní potrubí, teplovodní i předizolované potrubí či kabelové prostupy. Kompaktní těsnění lze vyrobit přesně dle požadavků zákazníka a to jak z různých gumových materiálů, které mohou být i žáruvzdorné či ropě odolné (NBR, EPDM, SBR, EPDM-Hitze…) tak i v různých provedeních (dvojité, s přírubou, víceprostupové,…).

Kompaktní těsnění typ KSP

kompaktni_tesneni_typ_ksp.jpgKompaktní těsnění KSP pro bezpečné prostupy zdí do objektu. Skládá se z gumové části, nerezových destiček a šroubů. Gumová část široká většinou 60/80mm je stlačena do mezikruží prostřednictvím kovových destiček. S naším těsněním dosáhnete vodo i plynotěsného uzavření mezikruží mezi potrubím a chráničkou. Tlakové destičky jsou vyrobeny z nerezové oceli (1.4301 nebo 1.4571). Kompakní těsnění KPS slouží pro utěsnění potrubí s průměrem větším než 300mm a jeho pomocí dosáhnete tlakové odolnosti až 5 barů.Dvoudílné gumové těsnění

dvoudilne_gumove_teseni.jpgDvoudílné gumové těsnění je narážecí těsnící prvek z gumy s profilovanou vnitřní i vnější stranou. Slouží k utěsnění kabelových nebo potrubních prostupů skrz ochrannou trubku nebo jádrové vrtání. Takový prostup je při správném provedení vodotěsný, plynotěsný a také protipožární.

Dvoudílné gumové těsnění se používá k utěsnění prostupů dle normy DIN 18195 proti tlakové vodě.

Standardní provedení pro vodotěsný a plynotěsný prostup do objektu, UV odolné, splňuje normy DIN, DVGW certifikát.

Tlaková odolnost je na vnitřní straně 1,5 barů a na přírubové straně 3 bary, což odpovídá 20 až 30 m vodního sloupce.
 
 
 
 

PVC ochranné pažnice

pvc_ochranna_paznice.jpgOchranné PVC pažnice jsou vyrobeny z houževnatého PVC a z vnější strany zdrsněné, čímž dochází k jejich lepšímu přilnutí k okolnímu zdivu. Pažnice odolávají mrazu i korozi a lze je libovolně krátit.

Pažnice lze dodat i v silnostěnném provedení nebo vybaveny zásuvným hrdlem, které je ideální pro spojení s kabelovou chráničkou a zaručí tak vodotěsné propojení. PVC ochranné pažnice se používají při řešení prostupů do objektu v kombinaci s našim kompaktním těsněním nebo "O"kroužky. Tato kombinace zaručuje kvalitně utěsněný prostup dle VDE 0100, DIN1988, list G459/l. Jako alterativu lze zvolit ochranné pažnice FZ z cementového vlákna. 

Materiál:

- PVC - DIN 8061/62
- odolné korozi a mrazu
- standardní délky až do 6m
- lze dodat v průměrech od d45-d315mm

Límcové těsnění

tesnici_limec.jpgLímcové těsnění pro trubky slouží jako důležitá bariéra proti vzlínání vody po trubce do objektu. Toto těsnění je extrémně stabilní a nedochází k jeho deformaci ani při betonování. Sada se skládá z těsnícího límce a upínacího pásku z nerezové oceli. Pro snadnou montáž dodáváme také speciální šroubovák pro utažení pásku. (sekce příslušenství)

Těsnění se ručně nasadí na trubku a upevní pomocí upínacího pásku. S elastickým límcovým těsněním je zaručena dokonalá těsnost mezi zabetonovanou trubkou a zdivem. Lze použít pro všechny druhy KG-trubek, kabelových chrániček, PE-trubek, ocelových trubek, stejně jako litých a cementových trubek.

Límec je vyroben z materiálů EPDM, je dostatečně široký a vhodný pro průměry trubek od d32–d400mm. Límcové těsnění splňují požadavky dle DIN 18195 – 18195-7 a zaručují těsnost proti spodní a tlakové vodě do 8 barů. Výrobky jsou certifikovány institutem TÜV.

Těsnění potrubního připojení

teseneni_potrubniho_pripojeni.jpgTěsnění slouží k odbornému a bezpečnému utěsnění potrubního připojení na šachtu nebo jiné větší potrubní vedení.

Prvek se používá k utěsnění potrubního připojení z PEHD, PVC KG-trubky, SML a GGG litinové trubky GFK a dalších na stávající betonové nebo kameninové kanalizační vedení.

Těsnění se používá do prefabrikovaných nebo vyvrtaných otvorů a zaručuje flexibilní spojení.

Materiál: Elastomer s hustou strukturou dle EN 681-1 a DIN 4060. Jako alternativu lze dodat materiál odolný ropě dle EN 681-1.

Těsnost splňuje požadavky dle DIN 4060.

Testování a zkoušky kvality provádí MPA Darmstadt.